Ciekawe książki z ukrytymi polami i ruchomymi elementami

Ciekawe książki z ukrytymi polami i ruchomymi elementami

By : -

Ciekawe książki z ukrytymi polami i ruchomymi elementami

Książki z okienkami stanowią nowy wymiar czytelnictwa dla najmłodszych dzieci. Na czym polega fenomen pomysłu okienek? Otóż, dzieci aby poznać historię bohaterów w danej lekturze, muszą odsłonić pewne zasłonięte pola. Sprawia im to dużo radości oraz satysfakcji, gdyż nigdy nie wiadomo co odkryje nowe okienko. Bez wątpienia jest to doskonały sposób na poznawanie przez maluchów nowych słów, obrazków, kształtów i figur. Takie pomoce edukacyjne bawią i rozwijają jednocześnie koordynację wzrokowo-ruchową. Pomagają one w szukaniu ukrytych niespodzianek oraz zachęcają do zabawy i dalszego czytania.

Czym się wyróżniają lektury z okienkami dla najmłodszych?

Wśród tego typu książek z okienkami znajdują się pozycje dla najmłodszych w wieku od 0 do 2 lat, a także powieści dla przedszkolaków w wieku od 3 do 5 lat. Tego typu lektura może również zachęcić dzieci do czytania ze szkół podstawowych. W takich pozycjach znajdują się atrakcyjne, ruchome elementy. Pod polami umieszczone są szeleszczące materiały i drapiące, które rozwijają umiejętności sensoryczne. Stanowią one połączenie ciekawej książeczki oraz zabawy. Każde z otwieranych okienek kryje kolejną atrakcyjną informację lub zagadkowy obrazek. Wśród tego typu propozycji można znaleźć lektury opisujące:

  • świat zwierząt,
  • amazońską dżunglę,
  • zawody rodziców,
  • świat roślin i zwierząt,
  • samochody i pojazdy budowlane.

Ćwiczenie zdolności poznawczych dzięki książeczkom edukacyjnym

Publikacje z ukrytymi polami zawierają w sobie również wykreślanki, rymowanki i wpadające w ucho wiersze. Dzięki temu, maluchy łatwiej zapamiętują wszystkie informacje i chętniej czytają dalsze przygody. Książki dla dzieci z okienkami stymulują spostrzegawczość, kreują pozytywne myślenie i pomagają w rozróżnianiu kształtów, postaci, zwierząt i figur. Pomagają one w odnajdywaniu różnic i stymulują proces logicznego myślenia. Są uwielbiane przez dzieci w każdym wieku. Pod kolorowymi i atrakcyjnymi okienkami znajdują się wyczerpujące odpowiedzi na częste pytania dzieci.