Książki Pucio – dla kogo?

Książki Pucio – dla kogo?

By : -

Wśród wielu książeczek stworzonych głównie z myślą o dzieciach w wieku od 0 do 3 lat, na uwagę z pewnością zasługuje seria o Puciu. To stworzone przez logopedę i pedagoga dziecięcego, Martę Galewską-Kustrę, książeczki, dzięki którym maluch ma szansę prawidłowo rozwijać mowę i słownictwo, a także uczyć się o wielu sytuacjach codziennego życia.

Bohaterowie książki

Książki Pucio (https://tantis.pl/serie/pucio) przedstawiają rodzinę, składającą się z mamy, taty, Pucia, Misi oraz Bobo. Trójka rodzeństwa wraz z rodzicami toczy normalne życie, któremu mały czytelnik może się przyglądać. Dzięki temu, że książka posiada świetnej jakości, przykuwające uwagę ilustracje – maluch ma szansę zapoznać się z wieloma sytuacjami.

Nie brak również elementów, które pozwolą ustrzec pociechę przed różnego rodzaju urazami. Przykładowo, jedna z pierwszych książek o Puciu przedstawia mamę, która zabrania chłopczykowi dotknąć garnka, wyjaśniając mu przy tym, że jest on gorący.

Ciekawe sytuacje codziennego życia

Warto pamiętać, że maluchy dopiero uczą się otaczającego je świata. Co za tym idzie, sytuacje życia codziennego – jak wizyta w restauracji, wyjście na plac zabaw, spotkanie towarzyskie czy spacer po lesie – są dla nich zupełną nowością. Książki Pucio przedstawiają wiele z wyżej wspomnianych zagadnień w prosty, zrozumiały dla dzieci sposób. Dodatkowo, ciekawe ilustracje oraz krótkie, przystępne historyjki zachęcają malucha do zadawania pytań.

Która książka kiedy?

Warto pamiętać, że seria książeczek o małym Puciu powstała z myślą o dzieciach w różnym wieku. Wśród dostępnych opcji można zatem znaleźć zarówno książeczki, które sprawdzą się doskonale dla starszych niemowląt, jak i propozycje dla ciekawych świata kilkulatków z wieloma informacjami dotyczącymi otaczającego świata oraz codziennych wydarzeń.

Dzięki temu, że autorką książek jest logopeda, można mieć pewność, że zawarte w nim zwroty oraz zdania ułatwią maluchowi opanowywanie mowy i sprawią, że dziecko rozwinie swój słownik, a także rozpocznie naukę prawidłowej wymowy wyrazów.