Czy warto kupić dziecku klocki LEGO?

Czy warto kupić dziecku klocki LEGO?

By : -

Czy warto kupić dziecku klocki LEGO?

Klocki LEGO to bez wątpienia jedne z najbardziej znanych zabawek na całym świecie. Kochają je maluchy i dorośli, gdyż można dzięki nim pobudzić kreatywność i rozwinąć umiejętności. Pierwsze klocki tego typu powstały w latach 40 XX wieku. Bardzo szybko zyskały uznanie na rynku. Czym się cechują? Dlaczego warto je kupić dziecku?

Klocki LEGO

Klocki LEGO to zabawki wykonane z plastiku. Posiadają specjalne wgłębienia i wypustki, które można ze sobą łączyć. Ponadto, skorzystamy z wielu kolorów i kształtów, które przyprawiają o zawrót głowy. Ogromne możliwości konstrukcyjne są tutaj sporym atutem. Co ciekawe, takie zabawki są praktycznie niezniszczalne, dlatego przechodzą z pokolenia na pokolenie. Łatwo utrzymamy je w czystości, co ma związek z trwałym materiałem. Klocki mogą zaoferować dziecku niezapomnianą zabawę i rozwój. Połączenie nauki z rozrywką z pewnością jest bardzo dobrym rozwiązaniem. 

Zalety klocków LEGO

Warto podkreślić, że układanie klocków ma wiele zalet, jakimi są:

  • Nauka liczenia, poznawania kształtów i kolorów – maluch bawić się może serią LEGO Duplo, jaka przeznaczona jest dla dzieci poniżej 1. roku życia. Duże i kolorowe klocki przyciągają uwagę. 
  • Rozwój kreatywności i wyobraźni – dziecko może do woli rozwijać swoją wyobraźnię, tworząc coraz ciekawsze konstrukcje. Każdy zestaw zawiera instrukcję co do tego, jak stworzyć daną budowlę, jednak to w żaden sposób nie ogranicza zabawy. 
  • Poprawa koordynacji ręka-oko – zabawka tego typu jest doskonały treningiem dla większych i mniejszych rączek. 
  • Nauka spostrzegawczości – wysoka spostrzegawczość sprawi, że maluch znacznie szybciej będzie przyswajał nowe rzeczy. Dziecko uczy się też cierpliwości, dopasowują poszczególne elementy do siebie. 
  • Nauka współpracy z innymi – dzieci lubią same bawić się klockami, lecz czasami także budują nowe konstrukcje z innymi dziećmi (a nawet z dorosłymi) Wspólna zabawa to znacznie ciekawsza opcja, niż samodzielne budowanie. Im częściej maluch będzie bawił się z grupą, tym lepiej poradzi sobie w sytuacjach społecznych w przyszłości.