Czy warto kupić dziecku klocki LEGO?
By : Admin -

Klocki LEGO to bez wątpienia jedne z najbardziej znanych zabawek na całym świecie. Kochają je maluchy i dorośli, gdyż można dzięki nim pobudzić kreatywność i rozwinąć umiejętności. Pierwsze klocki tego typu powstały w latach 40 XX wieku. Bardzo szybko zyskały uznanie na rynku. Czym się cechują? Dlaczego warto je kupić dziecku?
Klocki LEGO
Klocki LEGO to zabawki wykonane z plastiku. Posiadają specjalne wgłębienia i wypustki, które można ze sobą łączyć. Ponadto, skorzystamy z wielu kolorów i kształtów, które przyprawiają o zawrót głowy. Ogromne możliwości konstrukcyjne są tutaj sporym atutem. Co ciekawe, takie zabawki są praktycznie niezniszczalne, dlatego przechodzą z pokolenia na pokolenie. Łatwo utrzymamy je w czystości, co ma związek z trwałym materiałem. Klocki mogą zaoferować dziecku niezapomnianą zabawę i rozwój. Połączenie nauki z rozrywką z pewnością jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Zalety klocków LEGO
Warto podkreślić, że układanie klocków ma wiele zalet, jakimi są:
- Nauka liczenia, poznawania kształtów i kolorów – maluch bawić się może serią LEGO Duplo, jaka przeznaczona jest dla dzieci poniżej 1. roku życia. Duże i kolorowe klocki przyciągają uwagę.
- Rozwój kreatywności i wyobraźni – dziecko może do woli rozwijać swoją wyobraźnię, tworząc coraz ciekawsze konstrukcje. Każdy zestaw zawiera instrukcję co do tego, jak stworzyć daną budowlę, jednak to w żaden sposób nie ogranicza zabawy.
- Poprawa koordynacji ręka-oko – zabawka tego typu jest doskonały treningiem dla większych i mniejszych rączek.
- Nauka spostrzegawczości – wysoka spostrzegawczość sprawi, że maluch znacznie szybciej będzie przyswajał nowe rzeczy. Dziecko uczy się też cierpliwości, dopasowują poszczególne elementy do siebie.
- Nauka współpracy z innymi – dzieci lubią same bawić się klockami, lecz czasami także budują nowe konstrukcje z innymi dziećmi (a nawet z dorosłymi) Wspólna zabawa to znacznie ciekawsza opcja, niż samodzielne budowanie. Im częściej maluch będzie bawił się z grupą, tym lepiej poradzi sobie w sytuacjach społecznych w przyszłości.